California, here we come...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


California, here we come... Right back where we started from.
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Какво е РПГ?

Go down 
АвторСъобщение
Caroline Van Wikle
Elite Member
Elite Member
Caroline Van Wikle


Име на героя : Каролайн Ван Уикъл
Години : 19 /р.д.: 12 октомври, 1992 година/
Семейство и роднини : Леля - Катрин Грей Долфин;;
БФФ и врагове : Райън Атууд (BFF)
Обвързан/а с : ---
Съжителства с : ---
Брой мнения : 140
Join date : 28.06.2011
Age : 29

Какво е РПГ? Empty
ПисанеЗаглавие: Какво е РПГ?   Какво е РПГ? EmptyПет Юли 01, 2011 9:20 am

КАКВО Е РПГ?

РоулПлей е игра, в която всеки има свой герой, а в някой случаи и повече от един. Главната цел е да се забавляваме, но нека не забравяме, че има някой съществени неща, които новаците в тази област трябва да знаят. РПГ е съвкупност от действия, които героя ви извършва. Вие сами решавате как ще започне и продължи живота на вашия герой, а всяка секунда от него се описва с РП постове, в които участват и други герои. Сигурно като малки сте играли подобни игри, а някой дори и сега продължават. И самите сещате, че има компютърни герои, които ви срещат. Тук е същото, но зад другите герои също стоят хора. А сега какво е нужно за едно наистина добор РП.
1. Щом нямате идея как започнете първия си пост може просто да опишете времето, ако сте навън или чувствата на героя си, ако все още си е вкъщи. Всички знаем, че първите постове са най-трудни, затова и често те са най-късите, но ето няколко съвети за по-дълъг пост.
1.1 Ако героят е сред природата: "Кат* се разхождаше из парка. Наскоро бе валяло и тревите все още бяха мокри, за това момичето се опитваше да избягва калните полянки. Свежестта се носеше из въздуха, а на моменти дори караше Катлина* да се задъхва от прилива на толкова чист въздух. Постопенно небето изсветляваше, когато се появиха и първите лъчи на есенното слънце. Кат отдавна не се бе чувствала толкова свободна и свежа както този следобяд. Изведнъж някой я потупа по рамото и момичето се обърна..."
* Името е само пример. Може да я всяко друго.
2. Както видяхте описанието е гръбнакът на едно хубаво РП така че се старайте да описвате колкото се може повече. Знам, че не всички сме големи писатели, но едва ли не може да откриете подходящи епитети, с които да поукрасите малко постовете си.
3. Не забравяйте да раздвижвате обстановката. След 8-9 поста в един стил на всеки ще му писне от това РП. За това е хубаво от време на време да сменяте обстановката, поведението на героя и т.н. Също така е хубаво да не пишете само с определени хора. Знам, че може да са ви приятели, но това не означава, че другите потребители са по-недостойни за РП с вас.
4. Оригалните идеи за РП са високо ценени от нас. Никой не задължен да има оргинална идея, но съгласете се, че по-необичайните РП постове определено привличат вниманието и са наслада за четене, а и някакси е хубаво да избягаш от еднотипната обстановка на ново запознанство или разговор със стари приятели.

Сигурно има още хиляди идеи, които мога да ви дам, но тогава за мен ще стане безинтересно, а и нека ви дам възможност да ме изненадате с вашите идеи за по-интересно РП. И отново повтарям - забавлявайте се!
Върнете се в началото Go down
https://orangecounty-rpg.bulgarianforum.net
 
Какво е РПГ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Какво ме тревожи?
» Какво ще направиш, ако се събудиш до предишния?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
California, here we come...  :: California here we come :: Добре дошли в Калифорния!-
Идете на: